Rustins Teak Oil - 250ml olej tekowy

Dostępność: brak towaru
Cena: 45,00 zł 45.00
Cena netto: 36,59 zł
Cena w innych sklepach: 35,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Rustins Ltd.
Kod produktu: TEAK250

Opis

Teak Oil – Olej tekowy do wszystkich rodzajów drewna.

TYP

Olej do ochrony i dekoracji drewna, który zawiera olej tungowy oraz inne specjalne składniki, dzięki którym wnika głęboko w drewno i gruntownie zabezpiecza je. Teak Oil gdy wyschnie tworzy połyskową, twardą, wytrzymałą i wodoodporną powierzchnię.

ZASTOSOWANIE

Wewnątrz oraz na zewnątrz pomieszczeń na półki, stoły, krzesła, fotele ogrodowe, ławki, drzwi, poręcze, balustrady, drewniane meble ogrodowe oraz ramy okienne i parapety.

WŁAŚCIWOŚCI

Olej wydobywa naturalne piękno drewna oraz powierzchni fornirowanych. Nadaje naturalne połyskowe wykończenie drzewa. Pielęgnacja jest łatwa w utrzymaniu.
   Atest – zgodny z regulaminem bezpieczeństwa zabawek BS EN 71 Part 3.


   Atest – bezpieczny w kontakcie z żywnością.

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

Materiał – musi być czysty, gładki (przeszlifowany), suchy, wolny od wosku, kurzu oraz zanieczyszczeń. Jeżeli na materiale istnieją powłoki farb lakierów powinny zostać usunięte.
BARWIENIE DREWNA: Surowe drewno można zabarwić przed olejowaniem za pomocą  barwników Wood Dye firmy Rustins.

SPOSÓB UŻYCIA

Olej nakładać obficie czystą ściereczką, pędzlem lub padem. Nadmiar oleju wytrzeć po kilku minutach. Przy użyciu na zewnątrz: pierwszą warstwę należy położyć obficie pędzlem lub padem oraz pozostawić do całkowitego wyschnięcia, bez wycierania nadmiaru nałożonego oleju. Drobne „występki” można usunąć poprzez nanoszenie ostatniej warstwy za pomocą zmywaka kuchennego, delikatnie nim szorując wzdłuż usłojenia, a następnie wycierając nadmiar oleju za pomocą czystej ściereczki lub papierowych ręczników kuchennych.
Liczba zalecanych warstw do surowego drewna = 3x, Drewno na zewnątrz może wymagać dodatkowej warstwy.

CZAS SCHNIĘCIA

4 ÷ 6 godzin w zależności od temperatury i wilgotności otoczenia.

NAKŁADANIE KOLEJNYCH WARSTW

Kolejne warstwy nanosić po wyschnięciu warstwy poprzedniej. Zalecana liczba warstw na surowe drewno 3x.

TEMPERATURA APLIKACJI

Najlepiej stosować w temperaturze 15°C - 25°C, nie stosować poniżej 10°C.

Nie stosować na zewnątrz w trakcie opadów deszczu oraz na mokre / wilgotne drewno.

WYDAJNOŚĆ PREPARATU

Około 14 m² przy położeniu jednej warstwy. Ilość położonych m² jest zależna od chłonności i gatunku drewna.

KONSERWACJA & PIELĘGNACJA

Olejowanie jest wymagane okresowo (zależne od częstości użytkowania np. co miesiąc, kwartał itp.). Przed konserwacją powierzchnię należy oczyścić za pomocą spirytusu mineralnego.

KOMPATYBILNOŚĆ

Barwnik do drewna firmy Rustins – Wood Day, dostępny w 11 kolorach, między innymi heban, biały  jak również Rustins Grainfiller, Rustins Woodfiller. Na Teak Oil można  zastosować lakier poliuretanowy firmy Rustins.

PRZECHOWYWANIE PRODUKTU

Olej może być przechowywany przez wiele lat od momentu zakupu. Warunkiem udanego przechowywania jest: szczelne zamknięcie w oryginalnym opakowaniu oraz pozostawienie w chłodnym i suchym miejscu.

ZAGROŻENIA

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. W przypadku kontaktu z oczami przemyć natychmiast dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza. Przestrzegać zasad BHP (odpowiednia odzież ochronna, rękawice, okulary). Używać w dobrze wentylowanym miejscu. Preparat jest łatwopalny, trzymać z dala od źródeł zapłonu między innymi nie palić tytoniu. Przechowywać pojemnik szczelnie zamknięty, najlepiej w oryginalnym opakowaniu.

WAŻNE

Przed użyciem w strząchnąć/wymieszać. Ściereczki wykorzystywane do olejowania powinny być rozłożone na płasko do wyschnięcia, w przeciwnym razie może nastąpić samozapłon.

MYCIE NARZĘDZI

Narzędzia (np.: pędzle, pady)należy myć przy użyciu spirytusu mineralnego.

POJEMNOŚCI

125ml,   250ml,   500ml,   1L,   5L

 

 

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl