Rustins Original Danish Oil - 250ml olej duński

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 59,00 zł 59.00
Cena netto: 47,97 zł
Cena w innych sklepach: 41,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.6
Producent: Rustins Ltd.
Kod produktu: DANO250

Opis

Danish Oil - Uniwersalny olej do drewna

TYP

Danish Oil - Jest mieszanką olejów (w tym Tung Oil), żywic i utwardzaczy. Preparat jest opracowany w taki sposób, aby uzyskać atrakcyjne i trwałe satynowe wykończenie. 


* Do uzyskania powierzchni w połysku należy stosować Teak Oil firmy Rustins.

ZASTOSOWANIE

Olej można stosować wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń oraz na wszelkiego rodzaju powierzchnie z surowego drewna, np.: meble domowe, meble ogrodowe, parapety, stoły.

WŁAŚCIWOŚCI

Olej wydobywa naturalne piękno drewna oraz powierzchni fornirowanych. Nadaje naturalne wykończenie drzewa o niskiej połyskliwości. Pielęgnacja jest łatwa w utrzymaniu. 
   Atest – zgodny z regulaminem bezpieczeństwa zabawek BS EN 71 Part 3.


   Atest – bezpieczny w kontakcie z żywnością.

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

Materiał – musi być czysty, gładki (przeszlifowany), suchy, wolny od wosku, kurzu oraz zanieczyszczeń. Jeżeli na materiale istnieją powłoki farb / lakierów powinny zostać usunięte. 
BARWIENIE DREWNA: Surowe drewno można zabarwić przed olejowaniem za pomocą  barwników Wood Dye firmy Rustins.

SPOSÓB UŻYCIA

Olej nakładać obficie czystą ściereczką, pędzlem lub padem. Nadmiar oleju wytrzeć po kilku minutach. Przy użyciu na zewnątrz: pierwszą warstwę należy położyć obficie pędzlem lub padem oraz pozostawić do całkowitego wyschnięcia, bez wycierania nadmiaru nałożonego oleju. Drobne „występki” można usunąć poprzez nanoszenie ostatniej warstwy za pomocą zmywaka kuchennego, delikatnie nim szorując wzdłuż usłojenia, a następnie wycierając nadmiar oleju za pomocą czystej ściereczki lub papierowych ręczników kuchennych. 
Liczba zalecanych warstw do surowego drewna = 3x, Drewno na zewnątrz może wymagać dodatkowej warstwy.

CZAS SCHNIĘCIA

4 ÷ 6 godzin w zależności od temperatury i wilgotności otoczenia.

Jest to prawdziwy olej! Tylko tanie preparaty schną w ciągu godziny.

NAKŁADANIE KOLEJNYCH WARSTW

Kolejne warstwy nanosić po wyschnięciu warstwy poprzedniej. Do użytku wewnątrz zalecane są 3 warstwy, do użytku na zewnątrz +1 warstwa oleju.

TEMPERATURA APLIKACJI

Najlepiej stosować w temperaturze 15°C - 25°C, nie stosować poniżej 5°C.

Nie stosować na zewnątrz w trakcie opadów deszczu oraz na mokre/wilgotne drewno.

WYDAJNOŚĆ PREPARATU

Około 14 m² przy położeniu jednej warstwy. Ilość położonych m² jest zależna od chłonności i gatunku drewna.

KONSERWACJA & PIELĘGNACJA

Olejowanie jest wymagane okresowo (zależne od częstości użytkowania np. co miesiąc, kwartał itp.). Przed konserwacją powierzchnię należy oczyścić za pomocą spirytusu mineralnego.

KOMPATYBILNOŚĆ

Oleju można używać na drewno "barwione"  za pomocą Rustins -Wood Dye, barwnik można dodać bezpośrednio do Rustins Danish Oil w ilościach nie większych niż 15% do wielkości opakowania oleju. Zalecamy używać oryginalnych barwników! Jest prawdziwy efekt.

PRZECHOWYWANIE PRODUKTU

Danish Oil może być przechowywany przez wiele lat od momentu zakupu. Warunkiem udanego przechowywania jest: szczelne zamknięcie w oryginalnym opakowaniu oraz pozostawienie w chłodnym i suchym miejscu.

ZAGROŻENIA

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. W przypadku kontaktu z oczami przemyć natychmiast dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza. Przestrzegać zasad BHP (odpowiednia odzież ochronna, rękawice, okulary). Używać w dobrze wentylowanym miejscu. Preparat jest łatwopalny, trzymać z dala od źródeł zapłonu między innymi nie palić tytoniu. Przechowywać pojemnik szczelnie zamknięty, najlepiej w oryginalnym opakowaniu.

WAŻNE

Przed użyciem w strząchnąć/wymieszać. Ściereczki wykorzystywane do olejowania powinny być rozłożone na płasko do wyschnięcia, w przeciwnym razie może nastąpić samozapłon.

MYCIE NARZĘDZI

Narzędzia (np.: pędzle, pady)należy myć przy użyciu spirytusu mineralnego.

POJEMNOŚCI

250ml,  500ml,  1L,  5L,  

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl